Technicky brilantní, agresivní, melodické a emocionální - to je muzika u velmi populární Californské skupiny Strung Out. Vynikající kapela, která se tak trošku liší od ostatních punk rockových skupin. První a důležitý fakt je, že všichni jsou opravdu skvělý muzikanti, kteří ovládají svůj nástroj naprosto dokonale, a to občas u punkerů nevidíme. Navíc jsou také obdařeni velkou kreativitou a neustále ze svou muzikou hýbou dopředu, nespokojí se s jedním úspěšným albem, aby ho potom víceméně opakovali. Strung Out vznikly v roce 1992 a od té doby si nepřetržitě získávají nové a nové fanoušky. Jejich muzika se nepohybuje pouze ve sféře punk rocku, ale do skladeb jsou velmi obratně zakomponována skvělá metalová sóla. Co se týká textů, většinou se dočkáte spíše depresivních, které jejich depresivní muzika podtrhne. Kytarová sóla vás neuvěřitelně zaujmou a jsou vypracovaná tak, že opravdu dokážou brilantně vystihnout celé spektrum pocitů. Od ruku 1993 kapela vydává pod Fat Wreck Chords, kde jsou dodnes. Spolu s Rise Against dělají současnému punk rocku skvělou reklamu. 

 

 

MEMBERS: Jason Cruz (zpěv), Jake Kiley (rhytm kytara), Rob Ramos (kytara), Chris Aiken (bass),  Jordan Burns (bubny)

STYLES:  Punk-pop, Punk Revival, (Heavy Metal)

SIMILAR ARTISTS: Unwriten Law, Face To Face, Pennywise, All, Lagwagon, MxPx, The Hippos, The Suicide Machines

FULL RECORDS: Another Day In Paradise (1994), Suburban Tennage Wasteland Blues (1996), Twisted by Design (1998), An American Paradox (2002),  Live In a Dive (2003)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

     SUBURBAN TEENAGE WASTELAND BLUES (***/*)   hodnocení

 

     TWISTED BY DESIGN (*****)    hodnocení

 

     AN AMERICAN PARADOX (****/*)   hodnocení

 

    LIVE IN A DIVE (*****)   hodnocení