Swingin' Utters se dali dohromady koncem osmdesátých let, ale více mluvit se o nich začalo až začátkem let devadesátých. Skupinu založili: Johnny Bonnel, Greg McEntee a Kevin Wickersham, který už je z kapely pryč, odešel dělat vysokoškolského profesora. Pokuď neučí hraje s Workin' Stiffs. Hrají klasický punkrock, ale v jejich hudbě je vidět vliv The Clash, Stiff Little Fingers a The Pogues. Hrát začínali v Kalifornii v Santa Cruz, ale později usoudili, že pro jejich růst bude lepší, když se přesunou do San Francisca. Jejich první album s názvem Scared mělo velký úspěch. Za nejlepší alba se považují poslední Dead Flowers, Bottles, Bluegrass and Bones a A Juvenile Product Of The Working Class. Na jejich muzice a textech je vidět, že dokáží svým stylem podat současnou dost kritizovanou punkrockovou muziku (kvůli Blink 182, SUM 41 atd.), a přitom neztratit svoji punkovou tvář. Tento přechod do současného stylu se mnoha kapelám nepovedl.Vydávají pod FAT WRECK CHORDS , kde patří k velkým tahounům tohoto labelu.

 

KDO TVOŘÍ SWINGIN' UTTERS?

 

         

Johnny byl zakládajícím členem, vymyslel také název skupiny. Je hlavním zpěvákem, na žádný nástroj nehraje. Má hodně hluboký hlas, proto ho za mikrofonem lehce rozpoznáte od ostatních členů kapely. Má přezdívku "Peebucks" a k tomu se váže veselá historka - Jednou byla skupina pozvána na party a Johnny to trošku přehnal s pitím a pochcal si kalhoty. Potom šel zaplatit. U baru vytáhl z kapsy mokrou bankovku a čišník se usmál a řekl: To jste si měl vytáhnout než jste vlezl do bazénu. Johnny předal číšníkovi bankovku a taky s úsměvem řekl: Já sem se nebyl koupat, je pochcaná.

 

 

          

Darius je asi nejdůležitější pro chod skupiny. Tvoří drtivou většinu písniček. Když nějakou složí někdo jiný, většinou stejně Darius skladbu otextuje. Stará se také o oficiální internetovou stránku. Hraje hlavně na kytaru, ale když uslyšíte jiný nástroj než kytaru, baskytaru nebo bubny, hraje na něj určitě on. Hraní na kytaru ovládá mistrně, často můžete slyšet jeho sóla. Také zpívá, většinou backvocaly, hlavní zpěv má např. ve Hallo Charlatan.

 

 

           

Greg stál u založení skupiny. Je to bubeník a v řadě skladeb můžete slyšet jeho výborné bubnovací schpnosti (např: Storybook Disease). Do zpívání se raději nepouští.

 

 

             

Spike přišel ze všech nejpozději, ale je pro skupiny hodně užitečný. Hraje na bas kytaru a zpívá. Zpívá naprosto skvěle, zřejmě i lépe než Johnny, ale kdyby Spike převzal roli hlavního zpěváka, tak Johnny by neměl co dělat. Jeho skvělé zpívání si můžete poslechnout ve skupině Me First And The Gimme Gimmes, kde dělá právě hlavního. Me First And The Gimme Gimmes také založil, společně s Fat Mikem z NOFX. Spike je hodně charismatická osobnost a také je to velký vtipálek.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kapelu opustil : Kevin Wickersham (1996)

                           Max Huber (2003)