The Mighty Mighty Bosstones se v 90. letech, jako jedni z hlavních, zasloužili o velký bum ska a ska-punku. Zkusili spojit ska, hardcore punk a heavy metal s takovou party muzikou a výsledný efekt byl vynikající. The Bosstones se vypracovali vysoko, ale mnohem znamnější ska kapely jsou No Doubt a The Sublime, díky své velké komerci. Poprvé se více dostali do podvědomí šišího okruhu posluchačů hitem "The Impression that I get",který ještě teď milují fanoušci po celém světě. The Mighty Mighty Bosstones se zformovali v roce 1985, "překvapivě" v Bostonu, zakládajícími členy byli Tim Bridewell, Dicky Barrett, Nate Albert, Joe Gittleman, Josh Dalsimer, Tim Burton a tanečník Ben Carr. Ze začátku se jmenovali pouze Bosstones, Mighty Mighty si před svůj název dali  proto, protoze uz tu byla jedna kapela s registrovaným názvem Bosstones. Kapela prošla řadou změn, který radši ani nebudu vyjmenovávat, byly tam všeljaký neshody, někdo chtěl dodělat školu atd., prostě klasický problémy. Později také začali do svých písní zabudovávat politické texty. V roce 1996 pomohli uspořádat slavný protirasistický koncert, na pomoc rodinám v okolí Bostonu. Posledním velkým hitem od Bosstones je "So Say The Say", který já považuju za nohem lepší než "The Impression, taht I Get". U nás vystoupili The Mithty Mighty Bosstones v květnu 2002, v rámci Deconstruction Tour a jejich vystoupení bylo považováno za vůbec nejlepší ze všech deseti kapel.


 

ČLENOVÉ: Dicky Barrett (zpěv), Lawrence Katz (kytara), Tim Burton (saxofon), Joe Gittleman (bass), Dennis Brockenborough (trombon), Nate Albert (kytara), Joe Sirons (bubny), Ben Carr (tanečník)

STYLY: Ska-punk, Third wave ska revival

PODOBNÉ KAPELY: The Skatalites, Bop (Harvey), King Changó, Goldfinger, No Doubt, Less Than Jake, Rancid, Sublime, Hepcat

VLIVY A KOŘENY JEJICH MUZIKY: Van Halen, The Specials, Madness, Kiss, Red Hot Chilli Peppers

KAPELY Z NICH VYCHÁZEJÍCÍ: Save Ferris, Spitvalves, Bankshot, Lucky Boys Confusion  

PLNÁ ALBA: Devils Night Out (1990), More Noise and Other Disturbances (1992), Don´t Know How To Party (1993), Question The Answer (1994), Let´s Face It (1997), Live From the Middle East (1998), Pay Attention (2000), A Jackknife To A Swan (2002) 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

    LET´S FACE IT (****/*)       hodnocení