Tato kapela se zformovala v roce 1990 v Kalifornii. V jejich hudbě se míchá punk s popem a hardcorem. Složení skupiny zaznamenalo dvě změny, po prvním albu Duh ji opustil bubeník Derek a na jeho místo přišel Dave Raun,  který mimo jiné společně se zpěvákem Joey Capem hraje ve Me First And The Gimme Gimmes. Lagwagon vydávají pod Fat Wreck Chords. V Kalifornii a potažmo po celém punk rockovém světě patří mezi vůbec nejuznávanější kapely. V České republice se objevili jednou, a to při Deconstruction tour v květnu 2002. Od svého debutového alba zaznamenali velký posun dopředu. Po lehce úspěšném "Trashed" si dali mnohem víc práce s albem "Hoss" a také to stojí za to.  "Hoss" je o mnoho melodičtější, dynamičtější a s lepšími texty," prohlásil před vydáním nové desky zpěvák Joey Cape, a musim říct, že měl do puntíku pravdu. Lagwagon jsou maniaci do pořádání koncertu, ty pořádají hlavně kvůli tomu, aby poznali Ameriku, Evropu a Japonsko.  V roce 2003 , po pětileté odmlce(Let's talk about leftovers nepočítám, to jsou staré kousky)vydávají svoje zatím poslední album Blaze, na kterém je vidět další posun k lepšímu, uvidíme, jak to půjde dál, podle takřka hvězdné sestavy vypadá, že to bude stále lepší a lepší.

SLOŽENÍ: Joey Cape (zpěv), Chris Flippin (Kytara), Chris Rest (Kytara), Jesse Buglione (bass), Dave Raun (bubny)

STYL: Punk pop, melody punk

PODOBNÉ SKUPINY: Tilt, Living End, Eve 6, Foo Fighters

NÁSLEDOVNÍCI: Baby Gopal

ALBA: Duh (1992), Trashed (1994), Hoss (1995), Double Plaidinum (1997), Let´s Talk About Feelings (1998), Let´s Talk About Leftovers (2000), Blaze (2003)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     HOSS (****)      hodnocení

 

     DOUBLE PLAIDINUM (****)    hodnocení

 

    LET´S TALK ABOUT FEELINGS (***)     hodnocení

 

   BLAZE  (****/*)     hodnocení