Dropkick Murphys se dali dohromady v roce 1996 v Bostnu. Hned od svého začátku si rychle získavali fanoušky a jejich první plné album "Do or Die", které vyšlo za rok po vzniku mělo obrovský úspěch a je zřejmě nejlepší ze všech, co vydali. Hrají pouze pro své potěšení a zábavu, ne pro peníze. Jsou velmi rádi, že poznali svět, hráli skoro všude, a tam kde nebyli se chystají (třeba ČR?). Kapela prošla velkými změnami od svého začátku. V roce 1999 odešel lídr a zpěvák skupiny McLogan, místo něj přišel Al Barr, který ho nahradil velmi dobře. V roce 2000 přišli Lynch, McHaggis, Foltz a Marc Orrell. Tyto obrovské změny zanechaly následky i na muzice, už v ní není taková síla a výbušnost, o dost častěji se objevují irské rytmy, a to je na škodu. Nicméně Murphys jsou stále velmi oblíbení a kvalitní muziku tvoří neustále, ale doufejme, že brzy nebudou hrát pouze irský folk a úplně se nevykašlou na punk rock. Bubeník Matt Kely už prohlásil, že to nejsou ti Dropkick Murphys, kteří v roce 1996 prorazili bostonskou punkovou scénu, ale že je to úplně jiná kapela. Uvidíme, co bude dál... ...a je to tady, zatím poslední cd Blackout se vyvedlo nad očekávaní a Dropkick Murphys vydali zatím svoje nejlepší album.

MEMBERS: Al Barr (zpěv), James Lynch (kytara), Ken Casey (bass), Matt Kelly (bubny), Spicey McHaggis (dudy), Ryan Foltz (mandolina), Marc Orrell (kytara, accordian)

STYLE: Punk Revival, Irish Folk, Boston Punk, Alternative Pop/Rock

SIMILAR ARTISTS: Anti-Flag, New Bomb Turks, Offspring, Rancid, Pennywise, NOFX, Lars Frederiksen, Turbo, Tossers

INFLUENCES: Social Distortion, The Circle Jerks, 7 Seconds, Dag Nasty

FULL ALBUMS: Do or Die (1997), The Gang´s All Here (1999), The Early Years (2000), Sing Loud, Sing Proud (2000), Live On St. Patrick´s Day (2002) , Blackout (2003) 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

      DO OR DIE (****)        hodnocení

 

     THE GANG´S ALL HERE (****)        hodnocení

 

    SIGN LOUD, SIGN PROUD (***)    hodnocení

 

    THE EARLY YEARS (**)   hodnocení 

 

   LIVE ON ST.PATRICK´S DAY (****/*)    hodnocení

 

   BLACKOUT (*****)    hodnocení